PLANOWANIE ŚLUBU - 6 miesięcy przed ślubem

Każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo na swoim ślubie,stąd wybór sukni ślubnej to dla niej druga z najtrudniejszych decyzji jaką musi podjąć, zaraz po wyborze mężczyzny swojego życia:-). Jako fotograf ślubny spróbuję przedstawić siedem przykazań, które pomogą przy wyborze sukni ślubnej.

  1. Nie próbuj szukać sukni zbyt wcześnie – pół roku w zupełności wystarczy, jednak nie odkładaj wyboru na ostatnią chwilę.

  2. Zbyt dużo osób podczas wyboru sukni – jeśli chcesz, aby suknia którą wybierzesz, była tą idealną, nie zabieraj ze sobą więcej niż 2 osoby. Szczera siostra, przyjaciółka czy też mama to w zupełności wystarczy.

  3. Nie trzymaj się swojego schematu – okazuje się, że suknia którą wybrałaś z gazety, katalogu wcale nie będzie idealna dla Ciebie. Pozwól, aby osoby doradzające, łącznie ze sprzedawcą, wybrały kilka innych deseni niż ten, który sobie wymarzyłaś. Jednak nie ulegaj naciskom sprzedawcy!!!

  4. Idź za głosem serca – jeśli nawet zdarzy się, że osoby doradzające mają odmienne zdanie co do Twojego wyboru, a Ty wiesz na milion procent, że to właśnie TA suknia, daj sobie czas na przemyślenie. Niech to nie będzie pochopna decyzja.

  5. Skup się maksymalnie na 10 sukniach – wchodząc do salonu sukni ślubnych można dostać zawrotu głowy. Naukowo udowodnione jest, że ilość przymierzanych sukni nie może przekraczać 10 sztuk a optymalnie do siedmiu.

  6. Nie zapominaj o kosztach dodatkowych – kupno sukni to nie koniec, nie zapominaj o welonie, biżuterii, rękawiczkach i bieliźnie.

  7. Szczegóły umowy (przy wypożyczeniu)– przed podpisaniem przeczytaj dokładnie umowę, a w szczególności kto pokrywa koszty czyszczenia i ewentualnych uszkodzeń sukni. Ważne jest również, aby termin oddania był odpowiednio długi, aby można było na spokojnie wykonać zdjęcia ślubne w plenerze. W przypadku sukni wypożyczonej warto dopytać, czy można zamoczyć suknię w wodzie, może się przydać, gdy podczas sesji plenerowej będziecie chcieli wskoczyć do wody:-)

Wybór oprawy muzycznej też nie jest łatwy. Wodzirej, DJ, czy orkiestra? Zdania są podzielone i to już od Was zależy, co wybierzecie. Najważniejsza jest dobra zabawa. Jako fotograf widziałem już wiele wesel, gdzie orkiestra w kilku osobowym składzie nie potrafiła porwać gości do zabawy, a na innym jeden DJ „rozbujał” wszystkich gości:-) i na odwrót. Najlepszym rozwiązaniem, z mojego punktu widzenia, jest opcja wodzireja, ale takiego z prawdziwego zdarzenia. To właśnie oni potrafią zabawiać gości fajnymi i unikalnymi konkursami. Są to osoby doświadczone i z dużym poczuciem humoru. Wodzirej nawet w składzie 2-3 osobowym weźmie porównywalnie lub mniej niż orkiestra, a zabawa gwarantowana.

Читать электронный журнал Космополитен, Бурда и другие.