PLANOWANIE ŚLUBU - 20-15 miesięcy przed ślubem

PLANOWANIE ŚLUBU - 20-15 miesięcy przed ślubem

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu.Zwykle ten wyjątkowy dzień planujemy z dużym wyprzedzeniem, zatem mamy dużo czasu na dobranie idealnej daty. Najczęściej przy wyborze daty zawarcia związku małżeńskiego Państwo Młodzi kierują się rodzinnymi tradycjami, dostępnością sali weselnej, pogodą, porą roku lub zgodnością indywidualnych planów.

Podczas wyboru restauracji/sali bankietowej trzeba zwrócić uwagę na to, czy sala jest klimatyzowana, szczególnie istotne jest to w porach letnich, gdzie temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza. Podczas rozmowy z właścicielem sali weselnej warto również zapytać, w jaki sposób są rozstawiane stoły, ponieważ coraz częściej w okolicy Gorzowa spotykam się ze stołami okrągłymi, gdzie siedzi około 8 osób. Nie każdemu taki sposób rozmieszczenia gości będzie odpowiadał, gdyż mogą pojawić się trudności przy planowaniu rozmieszczenia gości weselnych. Nie zapomnijcie również ustalić, do której godziny jest wynajmowana sala, aby nie okazało się później, że będziecie musieli dopłacać za dodatkowe godziny zabawy gości. Istotne jest również ustalenie, czy w cenie będzie przystrojenie sali. Jeśli macie gości przyjezdnych z daleka dobrze by było, aby sala weselna dysponowała miejscami noclegowymi. Jeśli dom weselny nie dysponuje takimi miejscami warto już teraz pomyśleć o rezerwacji pokoi w pobliskim hotelu.

Jeśli chodzi o menu to już kwestia upodobań, jednak warto bardzo szczegółowo określić w umowie jakie posiłki i o której godzinie będą serwowane.